Санепідситуація по м.Одеса за період з 24 лютого по 2 березня 2017 року

Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції по області знаходиться на сезонному рівні і не перевищує епідемічний поріг.

За минулий тиждень, в порівнянні з попереднім, рівень захворюваності знизився на 4,1%, у тому числі по м.Одесі – на 6,4 %. Зниження захворюваності спостерігається як серед дитячого населення, так і дорослого відповідно на 4,4% та 3,1%.

Зниження захворюваності спостерігається по всім містам та районам області, окрім Березівського, Болградського, Іванівського, Красноокнянського, Татарбунарського, Фрунзівського та Ширяївського районів.

Однак, зріс рівень госпіталізації – на 13%. Серед госпіталізованих діти до 17 років складають 73,3%.

З початку епідсезону централізованою імуно-вірусологічною лабораторією з діагностики СНІДу та інших особливо-небезпечних вірусних інфекцій ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» досліджено 661 зразків матеріалу від хворих з підозрою на грип, з них позитивний результат на грип у 322 осіб (48,7%), в тому числі A/H3N2 (сезонний) – у 314 хворих (97,5%) та грип В – у 8-х (2,5%).

Загальний рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, в порівнянні з попереднім тижнем, знизився на 5,8%. Питома вага дитячого населення в загальній структурі захворюваності складає до 80%, дорослого – більш як 20%.

Спостерігається зниження захворювіанності серед дітей до 17 років майже на 6%, серед дорослого населення на 13,8%. В дитячій структурі захворюваності найуразливішою була вікова група 1-4 роки, на яку припадало 42,3 %.

Зниження захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ) реєструється у всіх містах та районах області, окрім м.Одеси.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції по м.Одесі зросла на 29,6%, у тому числі серед дітей до 17 років та дорослого населення - на 22,3% та 51% відповідно. Основна питома вага захворілих припадає на дітей до 17 років - 70,3%.

В дитячій структурі захворюваності найуразливішою була вікова група 1-4 роки, на яку припадає 65,7%, діти до 1 року складали 18,8%, 5-9 років – 17,1%, 10-14 років – 8,5%, 15-17 років – 2,8%.

В організованих колективах зареєстровані поодинокі випадки гострих кишкових інфекцій (в 6-ти дитячих дошкільних закладах та в 10-ти школах міста Одеси). В закладах проведено повний комплекс протиепідемічних та профілактичних заходів.

Повітряно-крапельні інфекції (скарлатина, повітряна віспа) реєструвались поодинокими випадками.

Захворюваність на вірусні гепатити реєструвалась поодинокими випадками в м.Одесі та в районах області: Любашівському, Болградському, Б-Дністровському.

В Саратському районі с.Михайлівка зареєстровано групову захворюваність на вірусний гепатит «А» серед учнів спеціальної загальноосвітньої школи I-II ступеню, з кількістю захворілих – 8 осіб.

Джерелом інфекції була хвора дитина. Основна причина спалаху – недотримання санітарно-протиепідемічного режиму в школі.
В закладі проведено повний комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів.

З метою моніторингу за станом питної води в період з 23.02 по 02.03.2017 р. в Одеській області відібрано 107 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 83 проби на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-хімічним показникам 20 проб, відібраних на території Болградського відділу за наступними адресами: м. Болград, вул. Недоступова, 3 (5пр), Ренійський р-н с. Котловіна ЗОШ і ДДУ, с. Новосельськоє ЗОШ і ДДУ, с. Долінське ЗОШ і ДДУ, с. Плавиві ДДУ, с. Нагорне ДДУ, с. Плавні ЗОШ, Болградський р-н с. Владичень ЗОШ, с. Бановка ЗОШ, с.Залізничне ЗОШ(басейн), с. Виноградівка джерело «Банева», с. Виноградівка ДДУ, с.Жовтневе ДДУ і ЗОШ, с.Кальчева ЗОШ, с. Виноградне ДДУ та 2 проби на території Любашівського міжрайонного відділу в м. Балта, вул. Московська, 24 і в с. Боково Любашівського району. По санітарно-мікробіологічним показникам всі нестандартні проби виявлені на території Болградського міжрайонного відділу за адресами: м. Болград, вул. Недоступова, 3,Ренійський район с. Котловіна ЗОШ, с.Долінське ДДУ, с Нагорне ДДУ, с. Плавні ЗОШ, Болградський район с.Владичень ЗОШ, с. Бановка ЗОШ, с.Залізничне ЗОШ(басейн), с. Виноградовка ДДУ, с. Жовтневе ДДУ та ЗОШ, с. Кальчева ЗОШ, с. Виноградне ДДУ.

Про всі виявлені нестандартні проби питної води направлена інформація в Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області (вих. № 03.1/580 від 03.03.2017р). Болградським міжрайонним відділом інформації про виявлені нестандартні проби направлені голові районної державної адміністрації, сільським головам і керівникам водоутримуючих підприємств. Любашовським відділом про виявлені нестандартні проби направлена інформація в управління ДПСС в Любашівському районі.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

Санепідситуація залишається на контролі.

© 2018 Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України. Усі права захищені.
Розробка сайту та техпідтримка — net-tuning.com. Хостинг - JuraHost.com