Кліщовий бореліоз або хвороба Лайма

Кліщовий бореліоз або хвороба Лайма являється інфекційним захворюванням, яке має найбільшу актуальну проблему сучасної інфіекційної патології багатьох країн Європи.

Епідемічна ситуація в Україні з кожним роком ускладнюється. Щорічно реєструється до 7 тисяч осіб, уражених кліщами. Випадки захворювань пов'язані з піками активності кліщів, які відмічаються навесні та восени.

Перші ознаки захворювання проявляються через 14 днів (іноді від 2 до 42 днів). Першою ознакою захворювання є поява червоної плями (ерітеми), яка з'являється на місці покусу кліща, а також захворюванняч супроводжується високою температурою тіла – 38-40 С, сильним головним болем, блювотою, болем у м'язах.

Захворювання може бути і безсимптомним. При несвоєчасному повідомлені про покус кліщом, для проведення превентивного лікування, людина може роками може скаржитись на слабкість, головний біль, біль у серці, суглобах.

На начальній стадії кліщовий бореліоз успішно лікується.

Несвоєчасна діагностика призводить до прояви хронічних форм захворювання, довготривалої непрацездатності та інвалідності.

Вакцини для лікування кліщового бореліозу немає.

Профілактичні заходи: при виїзді на природу, прогулянки в парках, лісах необхідно:

- вдягати світлий одяг з довгими рукавами, штани, закритий одяг;

- мати з собою засоби для відлякування комах;

- не сідати на непокриту землю;

- оглядати шкіру і одяг після прогулянок на наявність кліща.

Не забувайте, після того, як вийшли із лісу, уважно оглянути себе і свій одяг. Також паразит може потрапити в будинок з грибами, букетом квітів або вовною домашньої тварини.

За наданням медичної допомоги, для проведення лабораторних досліджень та встановлення заключного діагнозу постраждалому від покусу кліщем необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста, незалежно від самопочуття, навіть у тих випадках, коли кліщ був швидко видалений з поверхні тіла постраждалого. Видову належність знятих кліщів проводить паразитологічна лабораторія ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

© 2018 Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України. Усі права захищені.
Розробка сайту та техпідтримка — net-tuning.com. Хостинг - JuraHost.com