Малярія

Малярія - це серйозне інфекційне захворювання, яке уносить щорічно більш мільйона людських життів.

Малярія викликається одним з чотирьох видів паразитів, які називаються малярійними плазмодіями. Плазмодій потрапляє у кров'яне русло людини при укусі інфікованого комара роду Анофелес. Крім того, це захворювання може передаватися від матері до плоду, при переливанні зараженої крові і через контакт з кров'ю інфікованої людини.

malyariya

Комар роду Анофелес-переносник збудника малярії

Малярія поширена в тропічних районах, а у деяких країнах Центральної та Південної Африки та Азії вона досягла рівня епідемій.

Перебіг хвороби характеризується циклічністю. Приступ малярії зазвичай триває 6-10 годин і може мати різкі підвищення температури до вкрай високих цифр з послідовною зміною цих періодів лихоманки з тремтінням. Закінчення нападу характеризується зниженням температури до нормальних або субнормальних цифр і посиленим потовиділенням, триваючим 2-5 год. Потім настає глибокий сон. Приступ звичайно супроводжується головним і м'язовим болем, втомою, слабкістю, нудотою і блювотою. У деяких випадках може бути жовтяниця (жовтушність шкіри та іктеричність склер), кома.

Цикл повторюється кожні 48 або 72 години. При виникненні подібних симптомів рекомендується якомога швидше звернутися до лікаря, де при лабораторному дослідженні крові буде підтверджено чи скасовано діагноз «Малярія». При підтвердженні діагнозу необхідна госпіталізація.

Крім вельми неприємних симптомів самого захворювання, малярія дуже небезпечна своїми ускладненнями. Це анемія, ураження печінки, ураження легень з сильним кашлем і кривавої мокротою, серцева недостатність, пошкодження мозку, що супроводжується судомами, розладом свідомості, паралічем або комою, масове руйнування еритроцитів, яке веде до гострої форми жовтяниці, виведенню гемоглобіну з сечею, втрати свідомості і ниркової недостатності.

В особливо тяжких випадках або при несвоєчасно встановленому діагнозі малярія може мати летальні наслідки.

Якщо ви відвідували райони, небезпечні по малярії, але профілактику захворювання за допомогою специфічних препаратів не проводили, і ви спостерігаєте симптоми, схожі з описаними вище, вам необхідно негайно звернутися до лікаря.

Лікування малярії проводять специфічними протималярійними препаратами тільки в умовах стаціонару і під наглядом лікаря! Дуже важливо попередити можливі ускладнення і вилікувати їх на початкових стадіях.

Якщо ви вирушаєте в райони, ендемічні з малярії, розпитайте лікаря про можливі способи профілактики цього небезпечного захворювання. Існують спеціальні протималярійні препарати, профілактичні курси яких починають за 1-2 тижні до відїзду, потім прийом ліків продовжують протягом всього перебування в ендемічній зоні і ще чотирьох тижнів після повернення.

Крім того, необхідно захистити себе від укусів кровосисними комарами за допомогою москітних сіток, використання репелентів, захисного одягу, скорочення перебування на відкритих місцевостях в темний час доби, тощо.

© 2018 Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України. Усі права захищені.
Розробка сайту та техпідтримка — net-tuning.com. Хостинг - JuraHost.com