Робота ЦІВЛ визнана такою, відповідає критеріям акредитації ВООЗ

20 лютого 2017 року міжнародною експертною комісією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я була проведена акредитація Централізованої імунно-вірусологічної лабораторії з діагностики СНІДу та інших особливо небезпечних вірусних інфекцій Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» з питань виконання Програми елімінації кору та краснухи, профілактики вродженої краснушної інфекції.

1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Що потрібно знати!

Україна займає одне з перших місць в Європі по темпах поширення ВІЛ-інфекції. Кількість українців, які живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДом сягає більше 100 тисяч чоловік, серед них понад 10 тисяч - діти. Щодня ВІЛ-інфекція вражає близько 40 громадян країни, 8 - вмирає від СНІДу.

Враховуючи актуальність цієї соціально небезпечної інфекції, Всесвітньою організацією охорони здоров'я (World organization of health), ще у 1988 році було оголошено 1 грудня, як День боротьби зі СНІДом! Символ боротьби зі СНІДом є червона стрічка - це символ надії, який об'єднує людей в боротьбі зі СНІДом, без неї зараз не проходить жодна акція.

Кліщовий бореліоз або хвороба Лайма

Кліщовий бореліоз або хвороба Лайма являється інфекційним захворюванням, яке має найбільшу актуальну проблему сучасної інфіекційної патології багатьох країн Європи.

Епідемічна ситуація в Україні з кожним роком ускладнюється. Щорічно реєструється до 7 тисяч осіб, уражених кліщами. Випадки захворювань пов'язані з піками активності кліщів, які відмічаються навесні та восени.

Сонна хвороба

Сонна хвороба (африканський трипаносомоз або африканська сонна хвороба) - це інфекція, про яку читачі дізналися ще в дитинстві зі сторінок пригодницьких романів Жюля Верна і Луї Буссенара. Знамениті автори барвисто описували симптоми сонної хвороби та її жахливі наслідки, що, втім, ніяк не можна назвати перебільшенням, адже в більшості випадків інфіковані люди дійсно гинули. В організм людини збудник сонної хвороби проникає після укусів мухи цеце (рід Glossina ), яка, в свою чергу захворюює від тварин і людей , що є носіями патогенних паразитів з роду Trypanosoma.

Малярія

Малярія - це серйозне інфекційне захворювання, яке уносить щорічно більш мільйона людських життів.

Малярія викликається одним з чотирьох видів паразитів, які називаються малярійними плазмодіями. Плазмодій потрапляє у кров'яне русло людини при укусі інфікованого комара роду Анофелес. Крім того, це захворювання може передаватися від матері до плоду, при переливанні зараженої крові і через контакт з кров'ю інфікованої людини.

© 2018 Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України. Усі права захищені.
Розробка сайту та техпідтримка — net-tuning.com. Хостинг - JuraHost.com